Strona główna Zaloguj O firmie Kontakt ABC Budowania Planowanie i użytkowanie Biblioteka wiedzy Usługi w budownictwie ibud EKO Wyceny Kupię Sprzedam Nieruchomości Projekty
Akustyczna ściana działowa
INNE PRODUKTY TEGO PRODUCENTA
ROZWIĄZANIE IDEALNE
Propozycja:

SILKA E12 (gr.12cm) lub SILKA E8 (gr. 8cm)

Blok drążony SILKA E profilowany na pióro i wpust
Ścianki działowe z bloków SILKA charakteryzują się dużą wytrzymałością, co pozwala na wieszanie na ściankach działowych nawet dużych obciążeń. Ścianki SILKA charakteryzują się przy tym dużą pojemnością cieplną. Dzięki temu nawet w upalne dni wewnątrz pomieszczeń panują stabilne, przyjazne warunki.

Ścianki wewnętrzne z bloków SILKA stanowią bardzo dobre połączenie ze ścianami zewnętrznymi z bloczków YTONG. Taka kombinacja pozwala na uzyskanie przegród zewnętrznych o wysokiej izolacyjności termicznej i wewnętrznych o dużej wytrzymałości.

 

Zalety:

Izolacyjność akustyczna R’A1 ≥ 45dB przy szerokości 12cm
To powoduje, że wnętrza budynków z bloków SILKA są ciche i przyjazne.

Pojemność cieplna
Wysoka gęstość bloków wapiennopiaskowych SILKA sprawia, że jest to materiał o dużej pojemności cieplnej. Dzięki temu w upalne dni ściany SILKA są w stanie zakumulować ogromną ilość ciepła, którą oddają nocą, kiedy jest chłodniej.

Materiał SILKASILKA to jeden z najzdrowszych materiałów budowlanych dostępnych na rynku. Naturalne surowce – piasek, wapno i woda, sprawiają, że bloki SILKA charakteryzują się bardzo małą promieniotwórczością naturalną

Bezpieczeństwo pożarowe
Bloki SILKA są materiałem niepalnym (klasa A1) oraz ognioodpornym. Dzięki temu, ściany z bloków SILKA stanowią doskonałe zabezpieczenie przeciwpożarowe pomieszczeń. 

INSTRUKCJA MONTAŻU

Ogólne zasady murowania podane są w karcie: Ściana nośna w częśći instrukcja montażu.

Ścianki działowe muruje się z bloków SILKA E12 lub SILKA E8. Regułą jest wznoszenie ścianek działowych po wykonaniu ścian konstrukcyjnych i stropów.

Murowanie rozpoczynamy od wyznaczenia linii przebiegu ściany.

Murowanie ściany działowej z SILKI krok 1

Następnie, tak jak w przypadku ścian konstrukcyjnych, pierwszą warstwę poziomujemy na zwykłej zaprawie cementowej 1:3.

Murowanie ściany działowej z SILKI krok 2

Już na etapie murowania ścian nośnych możemy przewidzieć, w którym miejscu będą ścianki działowe. Zwykle do dowiązywania się ze ścianą działową stosujemy łączniki metalowe – kotwy LP 30, które wmurowujemy w co drugą lub w co trzecią spoinę. Kotwy jednym końcem powinny być wmurowane w ścianę nośną, a drugi ich koniec zatapiamy w spoinie ściany działowej.

Murowanie ściany działowej z SILKI łączenie ze ścianą nośną Murowanie ściany działowej z SILKI łączenie ze ścianą nośną

Jeżeli położenie ścianek działowych przewidywane jest w innym miejscu, możemy dowiązać je później za pomocą tych samych kotew LP 30. Kotwy wyginamy pod kątem prostym i mocujemy do ściany konstrukcyjnej za pomocą kołka rozporowego.

Ścianek działowych nie murujemy na styk ze stropem. Zostawiamy szczelinę o szerokości od ok. 10 do 30mm w zależności od rozpiętości stropu, którą następnie wypełniamy pianką montażową lub innym elastycznym materiałem.

Kontakt z instruktorem lub przedstawicielem Xella

PARAMETRY TECHNICZNE

Cennik hurtowy produktów SILKA i Ytong - pdf

Projektowanie ścian z SILKI - pdf

Karta techniczna SILKA E12


Karta techniczna SILKA E8

LINK DO KATALOGU